Macierewicz: Współpraca Polski i Ukrainy jest potrzebna

- Dwustronna współpraca między Polską i Ukrainą jest potrzebna Europie wobec agresywnej postawy Rosji - stwierdził Antoni Macierewicz podczas spotkania z przedstawicielami Ukraińsko-Polskiej Grupy Przyjaźni Rady Najwyższej Ukrainy.
- Nasza współpraca układa się bardzo dobrze. Podczas ostatniego spotkania ministrów obrony mieliśmy okazję rozmawiać na temat Ukrainy. Jak Państwo wiecie, sekretarz obrony James Mattis jednoznacznie wypowiedział się w sprawie konieczności przywrócenia integralności terytorialnej Ukrainy, Gruzji, wszystkich tych krajów, które padły ofiarą agresji ze strony rosyjskiej – relacjonował minister Macierewicz
Podkreślał, że między naszymi krajami bardzo dobrze rozwija się współpraca kulturowa, gospodarcza i polityczna.  Przyznał, że w naszej historii są doświadczenia tragiczne, ale są też wspaniałe doświadczenia i one mogą nas połączyć.
Minister podziękował również parlamentarzystom ukraińskim za projekt uruchomienia cyklicznego polskiego programu w ukraińskiej telewizji.

Skomentuj

Komentuj jako gość

0
warunki użytkowania.

Komentarze

  • Brak komentarzy